2023-04-17

Co robić gdy za oknem błyska?

Często zdarza się, że podczas burzy dochodzi do nagłego wyładowania atmosferycznego, które może spowodować awarię naszych urządzeń elektronicznych, w tym routera internetowego. Dla użytkowników naszych usług Internetu Światłowodowego zależy nam na tym, aby przekazać kilka wskazówek dotyczących ochrony sprzętu elektronicznego podczas burzy.

Kilka rad od ITV Media:

1. Zalecamy odłączenie wszystkich urządzeń elektronicznych od prądu w momencie, gdy zaczyna się burza. Należy odłączyć wszystkie wtyczki z gniazdek, a następnie odłączyć kable połączone z routerem internetowym oraz innymi urządzeniami.

2. Rekomendujemy podłączenie urządzeń do zabezpieczonego zasilania UPS (bezprzerwowy zasilacz). UPS chroni urządzenia przed nagłymi wahań napięcia, które mogą wystąpić podczas burzy. Dzięki temu urządzenia będą zabezpieczone przed przepięciami i awariami.

3. Zalecamy sprawdzenie, czy zainstalowali Państwo zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w sieci elektrycznej. Jeśli nie, warto to zrobić, ponieważ to dodatkowe zabezpieczenie, które zminimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzeń elektronicznych.

4. Jeśli nie jest konieczne korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas burzy, zalecamy odłożenie ich na bok i nie korzystanie z nich aż do końca burzy. W przypadku awarii, należy skontaktować się z nami i zgłosić problem, a nasi specjaliści z chęcią pomogą w rozwiązaniu problemu.

Podsumowując, podczas burzy warto zadbać o bezpieczeństwo swoich urządzeń elektronicznych, w tym routera internetowego. Dzięki kilku prostym czynnościom, jak odłączenie od prądu, podłączenie do UPS czy zainstalowanie zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, można uniknąć problemów związanych z awariami sprzętu elektronicznego. Warto pamiętać, że dbanie o sprzęt elektroniczny to inwestycja w przyszłość, która zdecydowanie opłaca się na dłuższą metę.